Kunstiolümpiaadi piirkonnavoor

9. veebruaril toimus Tõrva Gümnaasiumis kunstiolümpiaadi piirkonnavoor, kus meie koolist osalesid Linda Piirimäe, Kreete Kuusk, Marit Maribel Pulles ja Silvia Oja.

Õpilased pidid eelnevalt valmistama kodus vabas tehnikas loovtöö. 7.–9. klassi õpilaste teemaks oli „Vana ja uus“ ning gümnasistide teemaks „Tants“. Kohapeal tuli ühe tunni jooksul vastata kirjalikult kunstiga seonduvatele küsimustele ning peale lõunapausi valmis igal osalejal loovtöö. Põhikooli õpilased pidid jäljendama kollaažtehnikas etteantud pildivalikust kuulsa kunstniku teost kasutades värvilist paberit. Gümnaasiumi õpilaste ülesandeks oli maalida guaššmaalitehnikas tuntud kunstiteose järgi monokroomne (kunst ühe värvi toonides) portree, jäljendades valitud teose kompositsiooni ja pintslitehnikat.

Edukaim osaleja meie koolist oli Kreete Kuusk, kes saavutas kokkuvõttes III koha.

Tänan kõiki tublisid noori kunstnikke, kes selles pingelises ja huvitavas päevas osaledes kindlasti uute kogemuste võrra rikkamaks said.

Foto: Jelena Salumaa
Teose autor: Linda Piirimäe