Kooli juubeli puhul võisteldi pallimängus

Otepää Gümnaasiumi 110. sünnipäeva auks toimusid eelmisel nädalavahetusel meeleolukad vilistlaste pallimänguturniirid, millest võttis osa kaheksa võistkonda.

6. oktoobril aset leidnud korvpalliturniirist võttis osa 67. lennu naiskond ja viis meeskonda, kes esindasid 73., 80., 83., 84. ja 87. lendu. Neist kolm viimast võtsid osa ka laupäevasest võrkpalliturniirist. Vilistlastest spordiharrastajate kokkutulek andis võimaluse saada mängukogemusi ka praegustel gümnaasiumiõpilastel, kes olid kokku pannud kaks korvpallimeeskonda.

“Turniir oli väga mõnus,” ütles Lauri Rauk. Ta meenutas, et viimati sai sellise seltskonnaga koos mängitud õpilasena klassidevahelisel korvpallivõistlusel. Endiseid klassivendi 87. lennust ei olnud Rauki sõnul raske turniirile mängima saada, kuna kõik olid kohe nõus osalema. Rauk sõnas, et jällenägemisrõõm oli suur ja kogu sõpruskonda koos näha oli igati tore.  “Kõik olid väga entusiastlikud – teeme ära. Soojenduse ajal oli näha, et keegi ei loivanud väljakule,” lisas ta. Lauri sõnul oli poistega mängides äratundmisrõõm suur, teisalt ei tahtnud vanasti tehtud trikid niivõrd hästi enam välja tulla. “Kombinatsioonid, mis olid omal ajal tipp-topp, olid tänaseks ära ununenud,” ütles ta.

Kui kooli ajal tuli mängida nii nooremate kui vanemate vastu, siis vilistlastena väljakule astudes kasvu ja füüsise vahet enam ei täheldatud. “Muutunud olid peamiselt oskused. Kuigi jõudu oli juurde tulnud, oli näiteks osavus ära kadunud. Võrkpalli osas oli vastupidi, kuna seda saab suviti rannaski mängida. Korvpalli mängimiseks tuleb ikka võistkond kokku panna,” rääkis Lauri Rauk. Kui oskused ei olnud enam need, siis tasemelanguse korvasid tema sõnul meeleolu ja mängurõõm. Kooliajal oli kindlasti tulemus ja võit tähtsamad, praegu nägid võistlejad olulisemana meeskondlikku kambavaimu.

Tribüünil oli pealtvaatajad omajagu. Elati kaasa ja ergutati omasid. Üldine arvamus vilistlaste seas oli, et pallimänguturniire võiks kindlasti edaspidigi korraldada ja see võiks kujuneda spordisõprade traditsiooniks. Kõik osalejad jäid rahule, kiideti ja öeldi, et väärt üritus.

Kätlin Unt, Otepää Gümnaasiumi vilistlane

Fotod võistlustest asuvad kooli Facebooki lehel.