Kaunikõlaline „Jõuluootus“

Otepää Gümnaasiumi aknad on juba mõnda aega talveteemalised. Eile puges jõul ja talv veel enam koolipere hinge imekauni kontserdi abil. 4. detsembril kell 12.30 algas Otepää Gümnaasiumis kontsert „Jõuluootus“. Esinesid Atlan Karp (bariton) ja Margus Riimaa (klaver). Kontserdi toimumisele aitas kaasa muusikute fond PLMF. Fond loodi aastal 2003 heategevusliku eesmärgiga toetada andekaid muusikuid nende oskuste arendamisel ja pakkuda neile nii Eestis kui välismaal esinemisvõimalusi.

Atlan Karp on õppinud G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning lõpetanud magistrantuuri Soomes Sibeliuse Akadeemias. Aastatel 2007-2012 töötas ta Vanemuise teatris juhtiva ooperisolistina.

Margus Riimaa alustas klaverimänguga kuueaastaselt ning on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, seejärel Saksamaal Kölni Muusikakõrgkoolis ning siis USA-s Pittsburghis Carnegie Mellon University´s.

Kontsert kestis 45 minutit. Kuigi selle pealkiri rääkis saabuvatest pühadest, ei võtnud esinejad oma kavva teadlikult traditsioonilisi jõululaule, vaid esitasid hoopis teisi hingelähedasi palasid.  Kõlasid eesti autorite laulud ja välismaa autorite klaveripalad.  Kontsert oli väga kaunis ja ma nautisin seda väga.  Pianist Margus Riimaal oli kümneaastane mälestus meie kooli õpilastest kui väga vaiksest publikust. Eile tõdes Riimaa, et see pole aastate jooksul muutunud.

Kerttu-Liis Levin 9.b klassist