KAS SIIS SELLE MAA KEEL…

Uudised Koolimeedia OG raadio

Juba aastast 1996 on luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval tähistatud emakeelepäeva. Sellel päeval pööratakse rohkem tähelepanu eesti keelele.

Esmaspäeval, 14. märtsil algas päev kogu koolile raadiosaatega, milles räägiti emakeelest, murretest ja keele ilust, „kohal oli“  Kristjan Jaak Peterson, kes vastas mitmetele teda puudutavatele küsimustele. Seejärel said klassid näidata oma teadmisi päevakohases viktoriinis. Parimad olid algklassidest võrdsete punktidega 3., 2.a ja 4.b klass. Keskmises vanuseastmes oli parim 5.a ja 9.-12. klasside arvestuses olid võrdsete punktitulemustega 11. ja 12. klass.
Iga klass sai kommikoti mõtete paremaks liigutamiseks

Päev jätkus 1.- 6. klassil aulas, kus kohtuti lastekirjanik Heiki Vilepiga. Umbes neljakümne raamatu autor kandis ette katkendeid oma loomingust. Rohkete küsimuste ja vastuste põhjal sai teada külalise loomingust ja isiklikust elust. Seejärel läksid õpilased kuuldut-nähtut plakatitele jäädvustama, tegeleti ka loovülesannetega. Algklassiõpilased tegid erinevaid rühmatöid ja plakateid nii autori loomingust kui ka luuletustest. Kindlasti harjutati ka kirjatehnikat. Laste tööd on algklasside maja seintel näha. Tulge kindlasti uudistama!

Mõnusaks vahepalaks oli OG TV, mis viis vaatajad „Kevadest“ kaasaega ja murrete tundmiseni.

7.-12. klassi neiud ja noormehed said mitmekesiseid loovülesandeid: muusikateose põhjal tekkinud meeleolu edasiandmine pildi või sõna kaudu, erinevate võimalustega luuletuste kirjutamine, ristsõnade koostamine, luuletuse illustreerimine, jutu kirjutamine, pildi põhjal kirjutamine jms. Võimalusi oli palju ja igaüks sai endale meeldiva ülesande valida. Kell 10.45 jätkus päev õpilaskonverentsiga.

Oli tõeliselt loominguline päev. Täname kõiki õpilasi ja õpetajaid, kes osa võtsid ja kaasa töötasid.

Fotogalerii asub siin

Emakeeleõpetajate nimel