Helis Hein oli uurimistööde võistlusel edukas

Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts korraldas käesoleval õppeaastal juba 23. korda õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistlust Eesti Vabariigi Presidendi auhindadele, mille seekordne teema oli „Aja märgid – inimene, aeg, koht“. Lisaks uurimistöödele võisteldi ka loov- ja praktiliste tööde kategoorias.

Uurimistööde žürii, mis koosnes Tartu Ülikooli ja Eesti Rahva Muuseumi esindajatest, andis gümnaasiumiastme uurimistööde kategoorias välja 6 auhinnalist kohta ning 10 raamatupreemiat. Raamatupreemia saajate hulgas oli ka Otepää Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Helis Hein oma uurimistööga „Ühe krundi lugu Otepää Pikk tn 17 näitel“. Koos raamatupreemiaga anti ka vabariigi presidendi allkirjastatud tänukiri.

13. mail Tartus haridus- ja teadusministeeriumi saalis toimunud võistluse lõppkonverentsil tegid ettekande kolm parima uurimistöö koostajat nii põhikooli- kui gümnaasiumiastmest ning kaks loovtöö või praktilise töö autorit põhikoolist ja gümnaasiumist. Konverentsil esinesid nii uurimistööde žürii kui loovtööde žürii esindaja, kes tegid kokkuvõtte võistlusele laekunud töödest. Päeva lõpetas bankett.

Võistluse tulemused on leitavad Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi kodulehelt: https://eays.edu.ee/ajalooalaste-uurimistoode-voistlus-2021-2022/

Uurimistööde ja praktiliste tööde võistlus toimub ka järgmisel aastal ning juba on teada ka teema – „Vabadus, võrdsus, vendlus“. Võistlusele oodatakse lisaks uurimistöödele ka loovtöid ja praktilisi töid, mida on võimalik teemaga seostada.

Heivi Truu,
Helise uurimistöö juhendaja