Hariduslik avastusretk

Maikuus käisid 2.a ja 2.b klassi õpilased Tartu Ülikooli muuseumis ja Tartu Tähetornis hariduslikul õppekäigul.

Tartu Ülikooli muuseumi tegelaskuju Hull Teadlane on juba kümme aastat tutvustanud lastele teadusilma. Tema missioon on populariseerida teadust ja haridust läbi lõbusate ja interaktiivsete eksperimentide.

Hullu Teadlase koolitunnis „Maa ja ilm“ said õpilased põnevaid ja harivaid kogemusi, mis ühendasid teaduse ja praktilise õppimise lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Saadi teada, mis on Maa, kuidas see paikneb Päikesesüsteemis ja millest Maa koosneb. Tõdeti, et looduses asetleidvad muutused sõltuvad aastaaegadest ning valgusest ja soojusest. Tunnis osalenud õpilased oskavad nüüd veel rohkem märgata muutusi looduses ja seostada neid aastaaegade vaheldumisega. Hull Teadlane oli tõeline inspireerija, kes innustas õpilasi mõtlema suurelt ja avastama maailma.

Tartu Tähetornis said õpilased osa õppetunnist „Vulkaanid“. Õpiti tundma vulkaanide tekkepõhjusi, erinevaid vulkaanitüüpe ja nende mõju Maale. Pärast teoreetilist osa oli igal õpilasel võimalus meisterdada savist vulkaan. Savi on ideaalne materjal vulkaani struktuuri ja detailide täpseks jäljendamiseks.

See päev oli täis teaduslikke avastusi, põnevust ning loovat tegevust!

Tiie Jaaniste, 2.b klassijuhataja