Emakeelenädal

Hingele annab ta sooja, kaunimast kaunim on see,
ilu ja rõõmude looja, see on mu emakeel.
Tänan ja palun ses keeles,
armastan, kurvastan ma,
„Head aega!“ saadab mind teele, terega tulen ma taas… (K. Kuusk)

Traditsiooniliselt tähistatakse emakeelepäeva 14. märtsil. Algklasside õpilased pühendasid aga sellele imelisele keelele terve nädala. Toimekasse nädalasse mahtusid ilu- ja õigekirja kirjutamise võistlus, selgitasime välja parima luuletuse lugeja ja ragistasime ajusid anagrammide lahendamisega. Nädal lõppes dramatiseeringute päevaga.

Parimad etteütluse kirjutajad olid:
1. klassist Karolin Kõivisto, Reinhold Kalda, Katarina Kamla ja Mette Marii Orussaar;
2. klassist Marion Must, Jakob Pirnipuu, Adele Voolaid, Ardi Kõivisto;
3. klassist Maria Raud, Lisete Liivamägi, Laura Pirnipuu, Keili Nigol
4. klassist Gerli Ong ja Merili Mägi.

Kõige kaunimalt oskasid luuletust esitada:
1. klassist Joosep Sakkis, Reinhold Kalda ja Ken Ilves;
2.klassist Adriane Raukas, Jakob Pirnipuu, Marion Must, Meribel Treial ja Gert Ong;
3.klassist Ida Vahrušev, Alo Piho ja Laura Pirnipuu;
4. klassist Anni-Grethe Oja, Trevor Jääger ja Kertu Juhkam.

Kõige kaunima käekirja konkursi ja anagrammide lahendamise võitjateks tunnistati kõik osavõtjad.

Õnnitleme kõiki võitjaid ja täname osavõtjaid!

Aitäh ka gümnaasiumiastme õpilastele ja pisikestele külalistele lasteaiast, kes meie dramatiseeringuid vaatama tulid!

Kes vaatas, see teab nüüd, kuidas koriseb lõviisa kõht, mida naised tahavad ja miks mõned uudised on suuremad, kui teised.

Pille Möll
klassiõpetaja