Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Kiek in de Kök

Otepää Gümnaasiumi 1.–4. klasside klassiõpetajad külastasid Eesti Lastekirjanduse Keskust ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi. Eesti Lastekirjanduse Keskus asub Tallinna vanalinnas. Keskuse muinasjutuline maja on üle 100 aasta vana ja see on koduks paljudele lasteraamatutele. Keskuses olev raamatukogu on Eesti üks täielikumaid ja paremas seisukorras olevaid lastekirjanduse kogusid, kus leidub lugemisvara nii lastele, noortele kui ka kõikidele lastekirjanduse huvilistele. Viimaste hulka kuulume ka meie. Lastekirjanduse Keskuses võttis meid vastu lugejateeninduse juhataja Anne Kõrge, kes tutvustas meile keskuse maja ning uuemat laste- ja noortekirjandust.

Õpilastes lugemishuvi tekitamiseks oli uuem laste- ja noortekirjandus meie jaoks väga vajalik ja oluline informatsioon. Keskusest võib aga leida veel palju muudki huvitavat, näiteks on keskuses varakamber, mis tutvustab eesti lastekirjanduse ajaloo rikkusi ning annab ülevaate kuidas üks raamat sünnib. Edgar Valteri galerii tutvustab kunstniku loodud armastatud raamatute tegelasi, saab näha illustraatori originaalillustratsioone ja saab pugeda pokukotta. Lisaks kaunistavad keskuse seinu eesti ja välismaiste kunstnike tööde näitused. Keskuse põnevaimaks kohaks tundus olevat muinasjutupööning, kus tegutsevad huviringid ja linnalaager, toimuvad erinevad kirjandusüritused, perehommikud, mudilastunnid ning saab pidada laste sünnipäevi.

Rohkem infot leiad Eesti Lastekirjanduse Keskuse koduleheküljelt.

Lisaks Lastekirjanduse Keskusele külastasime Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi näitust “Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos”. Näitus viis meid keskaegsele linnatänavale, kus nägime koduloomade elukäiku seasulust peolauani. Palju põnevust ja elevust tekitanud näitus on avatud kuni 2023 a. lõpuni. Näituse kohta leiad rohkem infot SIIT.

Samal päeval toimunud algklasside ainesektsiooni koosolekul tegime kokkuvõtteid päevast ning arutasime eesootavaid jõuluüritusi. Päeva lõppedes võis täheldada, et meie jaoks oli väga asjalik, silmaringi avardav, uusi tarkusi ja teadmisi pakkuv pealinna külastus.

Algklasside ainesektsiooni nimel
Sigrid Mark