Die Woche of the языкoв

Mis Paabeli segadus nüüd lahti on läinud, mõtlete?! Rahu, ainult rahu. Tegemist on siiski vaid Otepää Gümnaasiumis 15.-19. jaanuaril toimunud võõrkeelte nädalaga, mil suured ja väikesed võõrkeelte huvilised said tundides ja tunniväliselt enda oskused ja teadmised saksa, vene ja inglise keeles proovile panna.

Saksa keele tundides esitati ja illustreeriti saksakeelseid luuletusi ja laule. Vene keele tundides mängiti tähemänge, valmisid plakatid venekeelsetest nimedest ning nii mõnigi oskab nüüd oma kooli vene keeles tutvustada. Gümnaasiumiklassid said võõrkeelte nädala raames proovida eestikeelse laulu tõlkimist vene keelde ja venekeelse luuletuse tõlkimist eesti keelde.

Kõige nooremate inglise keele tundides valmisid uhked raamatud loomadest ja värvidest, veidi suuremad proovisid luuletaja ametit. 7.-12. klassi õpilased harjutasid loovkirjutamist ning tegid oma lõpu loole „Once Upon An Ordinary School Day“, mille originaalvarianti saab vaadata ja kuulata ka Youtube’ist. Kõik eelmainitud tööd on väljas näitusel kooli peamaja I, II ja III korrusel. 9. klassid jätkasid oma eelmise aasta võõrkeelte nädala projekti ning valmistasid teistelegi uudistamiseks uued inglise keelt kõnelevaid maid tutvustavad plakatid. Keeleklassi kõrval on seintel nüüd Inglismaa, Šotimaa, Iirimaa, Walesi, Kanada, Uus-Meremaa, Austraalia ja Lõuna-Aafrika Vabariigi huvitavate infokildudega postrid. Lisaks ainetundide tegevustele korraldati inglisekeelsete sõnade häälimisvõistlus „Spelling Bee“, kus selgitati välja tublimad õigekirjaoskajad.

Võõrkeelte nädala lõpetas reedel toimunud elektrooniline viktoriin, kus lisaks inglise, saksa ja vene keele keeleteadmistele tulid kasuks ka silmaringi ja kultuurivaldkonna teadmised neid keeli kõnelevate maade kohta. Sest mis on keel ilma kultuurita? Seega, siin on Sulle mõni küsimus viktoriinil esitatute hulgast. Võid omapäi pusida, aga ka sõbraga nõu pidada ja õige vastuse nuputada.

1. Was ist das beliebteste deutsche Frühstück?

a) Schweinebraten mit Kartoffeln,

b) Pommes Frites mit Ketchup,

c) Brötchen mit Marmelade, Wurst oder Käse,

d) Nudeln.

2. Какое национальное дерево России?

a)  дуб,                   b) бородавчатая берёза                    c) сосна

3. Today’s Queen of the United Kingdom has ruled since

a)  1952                          b) 1962                       c) 1972                        d) 1982

Uute ja huvitavate ülesanneteni juba järgmise õppeaasta võõrkeelte nädalal.

Saksa, vene ja inglise keele õpetajate nimel

Anneli Vetka, õppealajuhataja ja inglise keele õpetaja