fbpx

Aasta dirigent-muusikaõpetaja on Eve Eljand

Postitatud kategoorias:

Uudised

20. jaanuaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja 2017. aasta koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad. Aasta dirigent-muusikaõpetaja preemia laureaat on Otepää Gümnaasiumi muusikaõpetaja Eve Eljand. Preemia andis üle Eesti Kooriühingu esimees Raul Talmar. Oma õpetajale aplodeeris Estonia laval Otepää Gümnaasiumi lastekoor, kes esines kõnealusel galal kahe lauluga: Kadri Voorand „Õnn ei tule pikutades“ ja ansambel Häälemaa, Piret Laikre „Mu kodu nii lihtsalt“.

Eve Eljandi on Otepää Gümnaasiumis töötanud 36 aastat. Tema juhendatud koore on alati hinnatud kõrgetasemelisteks. 2017. aasta noorte laulupeol „Mina jään“ esines ligikaudu 90 last Otepää Gümnaasiumi poiste-, sega- või lastekoorist. Õpetaja Eve arvab, et kui laps annab oma parima panuse – leiab aja ja energia, et kooris laulda –, on edasi juba õpetaja ülesanne laps ka parimaks juhendada.

Selle üle, et Eesti Kooriühingu nõukogu märkab ühte väikest Lõuna-Eesti koolikoori, on õp Evel ääretult hea meel. Ta leiab, et juba nominendiks esitamine oli suur tunnustus. Aasta dirigent-muusikaõpetaja preemia võttis Eve Eljand vastu  au-, uhkus- ja tänutundega.

Palju õnne õpetaja Evele!

Rita Arik, Otepää Gümnaasiumi kommunikatsioonijuht