9. klasside õppepäev Tallinnas

Esmaspäeval, 13. veebruaril käisid Otepää Gümnaasiumi 9. klassid Tallinnas ekskursioonil. Külastati Milrem Robotics Eesti kaitsetööstusettevõtet, riigikogu ja teletorni.
Päev algas Milrem Robotics Eesti kaitsetööstusettevõttes. Demonstreeriti THeMis robotit ehk mehitamata hübriidroomiksõidukit. Juba õues näidati meile, kuidas masinat juhitakse ja milleks see võimeline on. Peale seda tutvustati ettevõtet lähemalt. Õpilased said teada, milliseid töökohti Milremis on ja millega töötajad tegelevad. Räägiti inseneride tähtsusest. Tutvustati, kuidas on välja töötatud THeMis. Masin on loodud, et inimesed ei peaks ise minema eluohtlikesse sündmuspaikadesse. Seda masinat kasutatakse nii sõjaolukorras kui ka suure tulekahju ajal.
Seejärel läksime riigikokku, kus meid võtsid vastu Isamaa fraktsiooni nõunik Heleri Pent ning Kagu-Eestist riigikokku valitud Isamaa fraktsiooni esimees Priit Sibul. Riigikogus näidati meile valget saali, istungitesaali, Isamaa fraktsiooni ruume ning tutvustati riigikogu liikmete tööd ning nädalaplaani, mida võib võrrelda kooli tunniplaaniga. Meil oli võimalus istuda riigikogu liikmete ja isegi istungi juhataja kohtadel. Priit Sibul käis meiega ka Pika Hermanni tornis, kuhu viis 215 trepiastet ning trepp oli kitsas, kuid kust avanes tänu päikeselisele ilmale väga ilus vaade, ehkki oli ka väga tuuline. Saime lõunat süüa riigikogu puhvetis koos poliitikutega ning teha pilti riigikogu esimehe Jüri Ratasega.

Viimasena külastasime Tallinna teletorni ning osalesime Eesti iseseisvuse taastamist käsitlevas programmis. Meid jagati gruppideks ning iga grupp sai ülesandeks otsida väljapanekutest infot ühe aasta kohta vahemikust 1987-1991, täita tööleht ning koostada lõpuks uudis, mis tuli grupil kaamera ees ka sisse lugeda. Teletorni 21. korrusele sõitsime liftiga, mis oli tugeva tuule tõttu lülitatud aeglasele režiimile ning üles sõitsime lausa kaks ja pool minutit, aga vaade oli võimas.

Oli põnev ja õpetlik päev.

Katarina Kivimäe, Emma Tammemägi, Katriin Ilvese, Kadri Kruusmaa, Christina Piho ja Elerin Enno kokkuvõtted sidus tervikuks Heivi Truu