3.a klassi projektipäev

Sellel õppeaastal ühines 3.a klass Suure Taimejahi programmiga, mille eesmärk on loodust paremini tundma õppida ning saada uusi teadmisi. Sellega seoses keskendusidki 23. jaanuari projektipäeva tegevused meie klassis loodusele. Rääkisime elurikkusest, loomadest ja taimedest, tegime rühmatööd ning arulesime erinevate küsimuse üle, näiteks mis saaks maailmast, kui seal ei oleks ühtegi taime ega looma. Rühmatöös “Jalutuskäik galeriis” pidid õpilased vaatama loomade ja taimede pilte ning täitma töölehte. Õpilased arutasid rühmas erinevate probleemide üle – Miks võivad loomad ja taimed kahjustuda?, Kuidas saaks neid aidata?, Miks on taimed ja loomad meie keskkonnas vajalikud? jne. Pärast tegime klassis ühise kokkuvõtte.
Päeva lõpus valmistasime lindudele rasvapalle. Selleks kasutasime searasva ning erinevaid seemneid. Laste jaoks oli see tore ja teistsugune kogemus. Rasvapallid riputasime kooli aias kasvavatele puudele ja põõsastele. Soovime lindudele kiiret avastamist ning head mekkimist.

Maria Medvichuk, 3.a klassijuhataja