Valgamaa parimad emakeeletundjad õpivad Otepää Gümnaasiumis

Jaanuari lõpus toimus piirkondlik emakeeleolümpiaad, mida juba mitmendat aastat tehakse veebiversioonis. Ülesanded on keerulised ja nõuavad tunduvalt laiemaid teadmisi, kui koolitundides käsitleda jõuab. Nii võib julgelt väita, et sel võistlusel on eelduseks lai silmaring ja isegi matemaatiline taip. Olümpiaad toimus kolmes vanuseastmes.

Noorimate, 7.-8. klasside hulgas oli Valgamaal kõige suurem osavõtt – 18 õpilast, kellest lausa 8 esindasid meie kooli. Rõõm on tõdeda, et Otepää Gümnaasiumi 8. klassi tüdrukud riisusid siin koorekihi:

• I koht LISETE LIIVAMÄGI (8.a),
  • II koht LAURA PIRNIPUU (8.b),
  • III koht KÄRT LUBI (8.a).

Tublid olid ka Andra Arulaan (8.b), Adriane Raukas ja Marion Must (7.a) ning Maarja All ja Adele Voolaid (7.b).

Keskmises vanuserühmas (9.-10. klass) osales kokku 16 õpilast, neist meie koolist 5.

• II koha saavutas HELENA ELMET (9.b)
  • III koha GERLI ONG (9.a) ja 4. koha ART ASI (9.a).

Kiitust väärivad Lisanna Lubi (10. klass) ja Mate Mändmets (9.a).

Vanimas vanuseastmes (11.-12. klass) oli vaid 5 osalejat ning konkurents käis Otepää ja Valga Gümnaasiumi vahel.

II koha pälvis  KADI VINDI (12. klass), Elisabeth Uibo (11. klass) ja Kirke Tamm (12) said vastavalt 4. ja 5. koha.

Meie valla 4 koolist oli Otepää Gümnaasium ainuke sel olümpiaadil osaleja. Lisette Liivamägi sai ka kutse vabariiklikule jõukatsumisele.

Marika Paavo, eesti keele ja kirjanduse õpetaja