Suurepärased tulemused võistlussarjas TV 10 olümpiastarti

Spordiselts Kalev ja Otepää Gümnaasium teevad aastaid koostööd selle nimel, et Otepää Gümnaasiumi õpilased saaks valmistuda ja osaleda võistlussarjas TV 10 olümpiastarti.
Otepää Gümnaasiumi ja Tartu Kalevi noored kergejõustiklased alustasid järjekordset TV 10 Olümpiastarti hooaega.
48. hooaja maakondlik etapp toimus Valgas, kus Otepää Gümnaasiumi õpilased tegid hulganisti isiklikke rekordeid ja saavutasid ka esikohti. Kaks võitu saavutas 5.a klassi õpilane Sten-Erik Iir: kõrgushüppes (1.32m) ja 60m jooksus (8,7sek, käsiaeg). Väga edukas oli ka Steni klassiõde Christina Piho, kellele kuulus kaks II kohta: 1.24m kõrgushüppes ja 9.1sek (käsiaeg) 60m jooksus. Väga head arengut näitas Alexander Kapp (7.b), kellel õnnestus joosta 60m esimest korda alla 8 sekundi (7.9 sek, käsiaeg).
Vabariiklikul etapil Võrus esinesid kõik Otepää Gümnaasiumi õpilased võimete kohaselt ja võistkondlikus arvestuses oleme 14. kohal (osalevad 32 kooli).
Parima tulemuse eest hoolitses Sten-Erik Iir (fotol), kes hüppas kõrgust koguni 1.43 m ja saavutas 4. koha (osales 70 poissi)! Suure panuse andsid ka: Christina Piho, kes hüppas kõrgust 1.26 m ja oli sellega 15. (90 võistleja hulgas), 60 m jooksus oli Christina 28. kohal, Robin Mathias Müür (6.b) aitas kooli võistkonda väga tõhusalt teivashüppes, mille tagajärg 2.21 m andis 20. koha (osales 59 noormeest), Alexander Kapp jooksis 60 m sprindi elektroonilise ajavõtuga 8.27 sek ja oli 26. kohal (osaled 87 noormeest). Vanemate tüdrukute hulgas tõid kooli võistkonnale vajalikud punktid Brenda Järv (6.b) ja Geiri Liivamägi (6.b), kes jooksid 60 m ajaga 9.22 ja 9.30 sek.

Toomas Halliste
Tartu spordiseltsi Kalev treener,