fbpx

Selgusid silmapaistvad lood lapsepõlvemälestustest

Postitatud kategoorias:

Uudised

Eesti Rahvakultuuri Keskus kutsus kõiki oma vanavanemate lapsepõlvemälestust kuulama, salvestama ja jagama. Üleskutse eesmärgiks on väärtustada suulist pärandit nii noorte kui väärikate seas.

Üleskutses osales 10 kooli. „On meeldiv tõdeda, et üleskutse pilootklassina osales sarjas Otepää gümnaasiumi 2. klass ning saadetud tööd oli mitmepalgelised ja ääretult sisukad,“ tõdeb suulise pärandi spetsialist ja muinasjutuvestja Maili Metssalu.

Komisoni otsusega sattus üleskutse peaauhind, Grand Prix (rikkalik toidukorv) just Otepää gümnaasiumi 2. klassi noormehele Oskar Rauale.

„Komisjon hindas tema osavõtlikkust ning seda, et üleskutses andsid oma panuse mitu sugupõlve. Oskar saatis lausa kolm vanavanema lugu nii video kui helisalvestisena. Suurepärased lood, milles imelised pilguhetked lapsepõlve radadele,“ meenutas Maili saadetuid töid.

Väga tublid mälestuste uurijad olid veel Ranno Januškevitš, Jakob Ani, Siisi Saluveer, Kristofer Kärp, Britta Rehk, Marlen Mehine, Märten Mätas, Heidi Suiste, Mathias Tammekivi, Heili Kender ja Ragnar Juhkam.

Kogu artiklit saab lugeda siit

Eesti Rahvakultuuri Keskus
Uudist vahendas 2.klassi õpetaja Kaire Ojavee