Saksa Kevad tuli taas edukalt

Saksa Kevad on avatud festival, mis ootab alati uusi partnereid Eestist ja Saksamaalt ning on tänulik uute ideede eest. Põnev programm hõlmab nii kultuuriüritusi kui ka Saksamaa esitlemist teadus- ja majandusriigina. Väga oluline on ka saksa keele tutvustamine, sest Euroopa rikkus sõltub just keelte rohkusest. (rohkem infot https://saksakevad.ee/saksa-kevad-idee/)

J.W. von Goethe on öelnud: “Vähemalt iga päev peaks inimene kuulma väikest laulu, lugema head luuletust, nägema head pilti ja võimaluse korral rääkima paar mõistlikku sõna.”

Otepää Gümnaasiumi õpilased osalesid teist aastat järjest edukalt Saksa Kevadel, mis sel aastal oli pühendatud Rheinland-Pfalzi liidumaale. Üritust korraldab Eesti Saksa Keele Õptajate Selts koostöös Saksamaa Suursaatkonnaga Eestis.

Viktoriinis osales 361 õpilast üle Eesti ja nendest 21 õpilast said maksimumpunktid. Nende hulgas ka 11.klassi õpilane Carl-Andre Wulff, kes sai I koha eest tänukirja ja meene.

Tänavusele luulekonkursile laekus 24 tööd. Väga hästi esines 11.klassi õpilane Eliise Palmiste, kes jäi jagama 3.-4.kohta Heinrich Heine luuletusega “Die Lorelei”. Etluskonkursile tuli saata video luule lugemisest. Eduka esinemise eest sai Eliise tänukirja ja saksakeelse raamatu.

Eve Gross
saksa keele õpetaja