Robootika- ja tehnikaringide tegemised

Otepää Gümnaasiumis alustas sellel sügisel 4 robootikaringi alglassides ja 2 tehnikaringi põhikooli osas. Õpilased tutvusid erinevate robootika lahendustega, nagu Bee-Bot, WeDo1, WeDo2 ning droon, mis on loodud spetsiaalselt arendamaks õpilaste tehnikaalast huvi. Ringitundides ehitasid osalejad koostöös kaaslastega ning juhendaja suunamisel valmis roboti, mis täitis etteantud ülesannet. Õpilased said esmase kokkupuute kogemused WeDO programmeerimiskeskkonnaga. Ringis said osalejad arendada lisaks ka tehnoloogiaalaseid oskuseid ja teadmisi läbi mesilasrobotite ning droonide, millede tähelepanu on pööratud loovusele, mõtlemisele ja arvutamisele. Tehnikaringides sai käsitletud lavatagust heli ja valgustust.

Õpilased olid entusiastlikud ja julged ning valmis uusi lahendusi proovima. Eriti nauditi paaristööd, kus sai oma kogemusi ja ideid jagada sõbraga. Õpilased mõistsid ka seda, et vahepeal võib tehnoloogias ebaõnnestuda, kuid kaotused on kogemus, mis aitab suureks saada. Sellest nädalast on puhkusel ka robootika- ja tehnikaring. Uuel aastal uue hooga. Minu eesmärgiks on õpetada osalejad suurelt mõtlema ja tegutsema juba algklassidest, sest usun, et digipädevus on elukestva õppe võti.

Ilusat jõuluaega
Terje Tammekivi