Reaal- ja loodusteadusliku hariduse konverents

15.-16. septembril 2023 toimus Tallinna Reaalkoolis V rahvusvaheline reaal- ja loodusteadusliku hariduse konverents. Konverentsi põhieesmärkideks oli tõsta osalejate teadlikkust reaal- ja loodusteaduslikus hariduses toimuvast nii maailmas kui ka Eestis; jagada häid kogemusi metoodikast ning suunata osavõtjaid ise oma õpetajatööd kohandama, lähtudes muutustest maailmas.

Meie kooli 6.b klassi õpilane Mette Marii Orussaar tutvustas konverentsil oma tööd „Kodukeemia vähendamise võimalused meie igapäevases elus“.

Kodukeemia viitab keemilistele protsessidele ja toodetele, mida kasutatakse igapäevaelus. Paljud traditsioonilised kodukeemiatooted sisaldavad tugevaid kemikaale, mis on keskkonnale ja tervisele kahjulikud.

Töötoas osalejad said teada, kuidas valmistada ise keskkonnasõbralikke ja rahaliselt soodsaid vahendeid. Isevalmistatud kodukeemia vahendid on keskkonnasõbralikumad alternatiivid tavapärastele puhastusvahenditele.

Õpilase juhendaja Tiie Jaaniste