Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamine

Üritused Uudised

Esmaspäeval, 29.aprillil algusega 19.00 tähistame Otepää Gümnaasiumi spordihoones rahvusvahelist tantsupäeva. Väikesel tantsupeol keerutab jalga 126 tantsijat. Tantsuplatsil on meie kooli neli tantsurühma ja kooli vilistlaste esindus. Samuti naisrühm Vesiroos ja segarühmad Nuustaku ja Upsijad, kus tantsijate seas on Otepää Gümnaasiumi õpetajaid ja vilistlasi. Tantsurühmade juhendaja Kaire Ojavee.

Ehedat pillimängu pakuvad Art Asi, Heivi Truu, Heidi ja Merle Soonberg.

Helitehnik Otepää Gümnaasiumi abiturient Romet Silm.

Alates 1982. aastast tähistatakse aprillikuu lõpus – 29. aprillil – üle maailma rahvusvahelist tantsupäeva.

Selle traditsiooni on ellu kutsunud UNESCO Rahvusvaheline tantsunõukogu, et tähistatada prantsuse tantsija ja ballettmeistri Jean-Georges Noverre’ sünnipäeva. Jean-Georges Noverre’ (1727 – 1810) loetakse akadeemilise koreograafia alusepanijaks.

Tantsupäeva tähistamine aitab märku anda suuremale hulgale inimestele, et tantsukogemus on omaette väärtus ja selle kunstialaga alustada ei ole mitte kunagi hilja.

Eestis on rahvusvahelist tantsupäeva tähistatud alates 2009 aastast Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi eestvedamisel. Esimeseks tantsuks oli Kupparimuori.

Aastal 2024 on valitud rohkem Põhja-Eestis levinud tants Ingliska.