Puud ja inimesed ehk ERMis toimunud võistujoonistamisest

Novembrikuu 27. päeval toimus Eesti Rahva Muuseumis võistujoonistamine pealkirjaga  „Puud ja inimesed“ – inspireeritud etnoloog Ants Viirese 1975. aastal ilmunud raamatu pealkirjast ja sisust.
Sel aastal osales suurel joonistamisepeol umbes 160 last 34 koolist.

Joonistamise põhitingimuseks oli, et  pildil peab olema kujutatud vähemalt üks ERMi näitustel eksponeeritud ese, muster, motiiv vms, mis on asetatud vabalt valitud konteksti. Pärast muuseumisse saabumist jagati osalejatele käepaelad, et nad saaks vabalt liikuda näituste suurtes ruumides kogu päeva jooksul. Enne võistluse algust oli ERMi giidide eestvedamisel tutvustav ringkäik erinevatel näitustel, mis aitas õpilastel orienteeruda muuseumis ning iseseisvalt mõelda ja valida, mida 2,5 tunni jooksul joonistada soovitakse.

Valminud töödest korraldati näitus, mida sai koos vaadata ja lõpetuseks pakuti kõigile tublidele noortele kunstnikele torti.

Tänan tublisid joonistajaid, kes esindasid meie kooli:
Keili Nigol
Katriin Ilves
Kadri Kruusmaa
Linda Piirimäe
Kreete Kuusk
Ketrin Kivimaa
Katre Krüünvald.

Olen kindel, et see hariv ja toimekas päev andis kunstihuvilistele noortele palju uusi kogemusi.

Õpetaja Jelena Salumaa