Põnev õppekäik Rakvere Politseimuuseumi ja linnusesse

Neljapäeval, 30. mail võtsid 6a ja 6b klassid ette reisi Rakverre. Külastasime Eesti Politseimuuseumi ja Rakvere ordulinnust. Politseimuuseumis saime omal käel ja nahal järele proovida, kuidas politseitööga seotud valdkonnad päris elus välja näevad. Saime testida päris autos oma pidurdusreaktsiooni, sõita kaldteel, proovida väsimusprille, korraldada üks vägev märul, katsetada fotorobotit, tunda omal kehal eriüksuslase varustuse raskust, kavaldada üle valvesüsteemi, ronides laserkiirte vahel, ja võtta sõrmejälgi. Ka välialal oli vaatamist küllaldaselt – politsei- ja piirivalveameti poolt annetatud jääklassi kaater ning veekahur Tige Elevant massirahutuste mahasurumiseks.

Edasi suundusime Rakvere linnusesse, kus saime reisida ajas tagasi 16. sajandisse. Giidi juhendamisel käisime põneval ringkäigul, mis viis meid linnuse kõige olulisematesse ruumidesse – suurtükitorni, kabelisse ja teaduste kambrisse. Lisaks nähtule rääkis giid põnevaid legende Liivi ordu ja linnuse elust ja ajaloost. Enim elevust ja ka natuke kõhedust tekitasid piinamiskambrid ja põrgutee. Lõpuks said kõik vibulaskmist proovida ning ka omal käel linnuse hoovis ringi vaadata. Oli tore, õpetlik ja lõbus seiklus.

Klassijuhatajad Krista ja Kaidi