Otepää Gümnaasiumi 7. kl tüdrukud ja poisid maakonna parimad 3×3 korvpallis

12. märtsil 2020 toimusid EKSL 3×3 korvpallivõistlused Valga spordihallis. Meie kooli 7. kl tüdrukute võistkond kaitses eelmisel aastal võidetud esikohta. Selles vanusegrupis osales 5 võistkonda. Tüdrukud võitsid Tõrva Gümnaasiumi võistkonda 5:1, Pühajärve Põhikooli võistkonda 7:1, Valga Põhikooli võistkonda 7:0 ja Tsirguliina Kooli võistkonda 9:1. Kuid niisama lihtsalt ei tahetud neile esikohta anda, seetõttu pidid nad uuesti mängima Tõrva Gümnaasiumi tüdrukutega, kes olid II kohal. Väga pingelises finaalmängus võideti vastast 4:3. Hea oli konkurente juhendanud õpetajalt kuulda, kui hästi meie kooli tüdrukud palli käsitsesid ja oskuslikult platsil viskekohti valisid. Otepää Gümnaasiumi esindasid: Melek Batakcioglu, Brenda Järv, Geiri Liivamägi, Änni Perv.

6.-7. kl poiste mängus osales kokku 9 võistkonda ja seetõttu mängiti kahes alagrupis. Kõige pingelisem oli mäng Pühajärve Põhikooli II võistkonna vastu, kus kaotusseisust 1:3 tulid meie kooli poisid mängu lõpuks viigiseisu 3:3. Lisaajal tabas Joonas kaugviske ja see tõi poiste võistkonnale võidu 5:3. Ka alagrupi teised mängud võideti: Tõrva Gümnaasiumi võistkonda 6:2 ja Hummuli Kooli võistkonda 11:1. Seejärel mängiti II alagupist Valga Põhikooli I võistkonnaga, kus võideti vastast 4:1. Finaalis läksid meie poisid lahingusse Pühajärve Põhikooli I võistkonna vastu, mille võitsid 2:0. Otepää Gümnaasiumi esindasid: Peeter Alev, Joonas Sakkis, Henri Hein ja Silver Nõgols.

Kuni 5. kl poiste vanuserühmas esindasid Otepää Gümnaasiumi 4. kl poisid: Sten Hiir, Harri Tammemägi, Kenneth Kamla ja Karl Marek Kamla. Selles vanuserühmas osales 9 võistkonda ja mängiti kahes alagrupis. Napilt kaotati Tõrva Gümnaasiumi II võistkonnale 2:3, võideti Tsirguliina kooli võistkonda 8:1 ja jäädi alla Valga Põhikooli võistkonnale 2:8. Kokkuvõttes saavutasid 5. kl poiste võistkond 6. koha.

Võistlus oli tore ja võitudest saadud emotsioonid annavad tahet edasi harjutada.

Kerri Rauk, kehalise kasvatuse õpetaja