Õppepäev Tartus

4. mail käisid Otepää Gümnaasiumi tehnoloogiamooduli õpilased õppekäigul Tartu tähetornis ja Eesti Lennuakadeemias. Tähetornis tutvustati teleskoopide ja Tartu tähetorni enda kuulsusrikast ajalugu. Lisaks leidis aset planetaariumietendus „Astronoomilise maailmapildi avardumine“, kus räägiti ka sellest, miks on horoskoobis 12 tähemärki ja miks on üldse taevas tähtkujud.

Gümnasistide jaoks oli Eesti Lennuakadeemia väga põnev paik, kus tutvustati erialasid ja vastuvõtutingimusi. Muu hulgas eksponeeriti ka seda, kuidas on võimalik mõnda raadiosagedust kaaperdada. Suurt elevust tekitas võimalus „lennata“ ehtsas lennusimulaatoris, mida kasutatakse ka pilootide oskuste lihvimiseks. Enamik õpilasi sai juhendaja abil lennuki „maandamisega“ kenasti hakkama.

Jaana Mihailišina, füüsikaõpetaja