Õppekäik Võrtsjärve Järvemuuseumi

Otepää Gümnaasiumi seitsmendate klasside õpilased käisid kevadisel õppekäigul, mis toimus Võrtsjärve ääres. Õpilased külastasid Järvemuuseumi ning tegid lustisõitu parvega.

Õppeprogrammi eesmärk oli anda ülevaade Võrtsjärvest ja selles elavatest kaladest. Õppeprogrammi käigus tutvuti Eesti magevetes leiduvate kalaliikidega. Räägiti rööv- ja lepiskalade kohast veekogude toiduahelas. Õpilased said teadmisi kaitsealustest liikidest ning võõrliikidest ning nende mõjust bioloogilisele mitmekesisusele ja kooslustele. Tutvuti säästva kalastamise põhimõtetega ning tehti parvesõitu.

Oli meeleolukas päev ning õppekäigu kõige põnevam osa oli kindlasti parvesõit ning erinevate kalade häälitsuste kuulamine.

Adele Voolaid