Õppekäik koos noorte keraamikutega

10.klassi Loovuse mooduli õpilased külastasid Tartus Tampere majas Eesti Keraamikute Liidu näitust „Mis mind hoiab“ ja keraamikute Piret Veski ning Kaido Kase koduateljeed. Õpilastele meeldis selle õppekäigu eripärasus teistest, sest nad polnud enne kunstinäitust analüüsinud ega oma mõtteid avaldada saanud. Igaüks valis välja lemmiktöö ja otsis töö autori kohta infot juurde ning tegi sellest kokkuvõtte omavahel jagatud Padlet.com keskkonna leheküljel. Pärast näitust toimus kohtumine vabakutseliste keraamikutega nende koduateljees, kus Piret ja Kaido rääkisid oma tööst. Kirjeldasid oma päeva, mis kulgeb vabakutselisel kunstnikul natuke erinevas rütmis, kui tavalisel palgatöölisel. Õpilased kogusid elutarkusi ja said oma küsimustele vastuseid.

Ave Kruusmaa,
loovusainete õpetaja