Õppekäik Chemicumi

9. klassi õpilased said osaleda uurimislaboris, mille teemaks oli Jõululabor. Laboris  valmistati säraküünlaid ja säristati neid võidu. Uuriti, kuidas peita laual olev klaasist jõulukingitus ära nii, et see on kõigi silme all, aga ometi nähtamatu. Katsetamise käigus oli vaja kasutada teadmisi nii füüsikast, keemiast kui ka matemaatikast. Õpilased said lahendada põnevaid, loodusaineid lõimivaid ja uurimisoskusi arendavaid ülesandeid ning tutvuda laboris tegutsemisvõimalustega. Pandi end proovile ka jõuluviktoriinis. Uurimislaborile järgnes õpetlik teadusetendus „Valgus ja värvid“, mis sisaldas põnevaid katseid. Nitrotselluloosi põlemiskatsega näidati, et meie seas on võlukätega poiss. Saadi teada, et põlemisreaktsiooni saab käivitada ka veega ning vaadeldi, kuidas töötab keemiline kell. Jõululabori ja etenduse läbiviimist toetas AS Graanul Invest.

Nitrotselluloosi põlemise video ja fotogalerii (autor Jaanus Uibo) leiad siit

Mariana Naaber