OG tublid matemaatikud vabariiklikul võistlusel „Nuputa“

“Matemaatika on kõige täpsem ja ülevaatlikum idee väljendamise viis.“ (N.R. Narayana Murthy)

Laupäeval, 14. mail toimus Tallinnas võistkondliku matemaatikavõistluse Nuputa vabariiklik voor, kus osalesid 5.-6. klasside 4-liikmelised ja 7. klasside 3-liikmelised võistkonnad. Üle Eesti oli kokku tulnud mõlemas vanusegrupis 34 võistkonda – piirkonnavoorude võitjad. Otepää Gümnaasiumi võistkonnad esindasid Valgamaad. Meeskondlik võistlus nõudis lisaks tavapärasele nuputamisele ka etteantud tingimusi täitvate vastuste leidmist. Võistlus oli pingeline ja tulemused tasavägised.

Otepää Gümnaasiumi 7. klasside võistkond koosseisus Helena Elmet (7.b), Richard Rikka (7.b) ja Gerli Ong (7.a) saavutas vabariigis väga eduka 10. koha.

5.-6. klasside võistkond koosseisus Jakob Pirnipuu (5.a), Gert Ong (5.b), Laura Pirnipuu (6.b) ja Andra Arulaan (6.b) saavutas vabariigis tubli 22. koha.

Võistkondlikku matemaatikavõistlust „Nuputa“ korraldab Eesti Matemaatika Selts koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga.

Palju õnne osalejatele!

Ene Ever ja Inga Kotkamäe