Mälestame kooli rajajaid ja endisi juhte

3. oktoobril, Otepää Gümnaasiumi 115. aastapäeval asetas direktor Maire Murumaa lindiga lillekorvi ning süütas mälestusküünla kooli asutamise eestvedaja ning kooliseltsi juhi Gustav Wulffi hauale Otepää kalmistul. Tänu Gustav Wulffi aktiivsusele kool 1907. aastal üldse loodi, olles vanim eestikeelne maapiirkonnas tegutsemist alustanud kõrgem kool Eestis.

Lillekorvi ning mälestusküünlaga austasime ka kooli esimest direktorit Jakob Kuuske, kes juhtis progümnaasiumi aastatel 1907-1915 ning oli hiljem gümnaasiumis keemia ja loodusloo õpetaja. Ta suri juba 1926. aastal, sellest ajast pärineb hauatähis, raudaed ning elupuud.

Adolf Berg oli Otepää Keskkooli direktor vahetult II maailmasõja järel aastatel 1944-1947, mil ühendati Otepää algkool keskkooliga ning olid keerulised sõjajärgsed ajad. Lillekorvi ja mälestusküünlaga austasime ka tema kalmu.

Kõige kauem, lausa 33 aastat oli Otepää Keskkooli direktor Heino Mägi, kes juhtis kooli aastatel 1956-1989. Seda, millele tema aluse pani, on väga palju, sealhulgas aastapäevaraamatud, koolimuuseum ning kuld- ja hõbelendude lõpuaktustel käimise traditsioon. Ka Heino Mägi kalmul on nüüd lindiga lillekorv ning põleb mälestusküünal.

Tänane Otepää Gümnaasium on väga tänulik oma rajajatele ning kõigile endistele juhtidele ja õpetajatele nii Otepääl kui kaugemal. Olgu täna Otepää kalmistul süüdatud küünlad sümboolseks austusavalduseks neile kõigile.

Heivi Truu,
ajalooõpetaja