fbpx

Loovuse mooduli õpilased käisid pealinnas kunsti nautimas

Postitatud kategoorias:

Uudised

Neljapäeval, 4. novembril külastasid kunstihuvilised gümnasistid KUMU kunstimuuseumi. Giidid andsid õpilastele ülesandeks otsida märke ja sümboleid, teemaks „Rahvuslik ja rahvusvaheline“. Lisaks püsinäitustele, kus fookusteemad on eesti 20. sajandi alguse kunst, nõukogude aja avangardkunst, samuti helikunst, mood, visuaaluuringud ja naiskunstnikud, nägime väga põnevat visuaalkunstiteost „Phase Shifting Index“, autoriks Jeremy Shaw.  Seitsme hiidekraaniga video-, heli- ja valgusteos mängib fiktsiooni ja dokumentalistika piiril, vaadeldes inimesi, nende uskumusi ja ekstaatilisi rituaale tulevikus, 22. sajandil. 

Edasi liikusid õpilased Eesti Kunstiakadeemiasse tekstiilidisaini osakonna näitusele “Pehmed piirikõnelused”, kus autorid kutsusid mõtisklema tekstiili rolli üle tänapäeva ja tuleviku ühiskonnas. Näituseeksponaadid valgustavad nüüdisaegseid suundi, mis paiknevad sageli teiste valdkondade piirialadel või sulanduvad nendega. 

Päeva lõpuks saime tutvuda maailma köögiga ja leida endale meelepäraseid palasid Balti Jaama Turul. Halloweeni ajaks seal üles pandud eksponaadid koos faktidega näitasid meile, mis on tegelikult hirmus! Kas hirmsad on Halloweeni tähistamiseks loodud kostüümid ja kõrvitsad või on hirmus see, mis igapäevaselt meie ümber toimub?

Täname kunstihuvilisi gümnasistide nimel kooli juhtkonda antud võimaluse eest.

Õpetajad Ave Kruusmaa ja Jelena Salumaa