Tallinn on UNESCO muusikalinn. Üks muusikalinna koorimuusika tippsündmusi on iga-aastane Tallinna Noortekooride Festival, mis toimus esmakordselt 2022. aastal ning mis on võõrustanud tänaseks nii neidudekoore kui ka segakoore. Sel korral olid fookuses lastekoorid – üks arvukamaid kooriliike Eesti kireval koorimaastikul.
Festivalil osales 28 koori ligi 1000 lauljaga üle Eesti. Meie kooli lastekooril oli rõõm olla üks neist õnnelikest kooridest, kes sai võimaluse piiratud osalejate arvuga üritusel kaasa lüüa. Koos harjutati 2025. aasta laulupeo repertuaari. Kooridega töötasid laulupeo lastekooride dirigendid Kadi Härma, Aarne Saluveer, Mai Simson ja Silja Uhs. Tore, et tüdrukud said õppida erineva karakteri, stiili ja käekirjaga dirigentide käe all. Iga päev eelnes laulude õppimisele rütmikapooltund ning hääle lahtilaulmine oma ala professionaalide juhendamisel.
Festivalile ei tuldud aga üksnes õppima, vaid ka suurepärast muusikat nautima. Kahel õhtul oli osalejatel võimalus kuulata väga head ja eripalgelist kontserti. Üks neist oli klassikaline koorimuusika kontsert, kus publiku ette astus kuus väga heal tasemel lastekoori – nende hulgas MUBA lastekoor, Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor, ETV lastekoor jt. Festivali avakontserdil tekitas publiku hulgas aga tõelise tormi Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett. Arvan päris siiralt, et nii emotsionaalset ja kuumaverelist publikut need noormehed oma esinemistel (ja neid on palju) veel kohanud ei olnud.
Usun, et lastekoori tüdrukud nõustuvad minuga, kui ütlen, et oli tõhus, töine, tulemuslik ja igati vahva muusikast tulvil nädalavahetus, mis andis tüdrukutele hoogu ja energiat jätkamiseks.