Läksin kuhugi, tulen millalgi…

Meie koolis on üks ühik huvitatuid, kes soovivad meediaasjanduses kaasa lüüa.
Nemad on valinud meediaalased valikkursused ja tarbivad ühikute kaupa meediaalast õpimenüüd.
Kirjutatud on, et õpimenüü võiks olla võimalikult eluline ja pakkuda võimalusi enese tundmaõppimiseks ja arendamiseks.
Agaram osa meediaõpilastest asus 10. detsembri õhtupoolikul pealinna poole teele, et olla teisipäeva hommikul huvitatuna kohal Kanal 2 hommikuprogrammi „Hommik!“ stuudios , kuhu meid lahkesti kutsus üks saatejuhte, Piret Laos.
Nii me end teisipäeva, 11. detsembri varahommikul kell 6.20 Kanal 2 stuudiost leidsimegi. Oodatutena, omadena, nagu „päris“.
Vedas. Vahva saade oli, hästi osavõtlik ja töine pererahvas, eeskujulik näide tiimitööst ja nipid-trikid edaspidiseks.  Teletöö köögipool, palju elus äraproovitud juhiseid edaspidiseks ja väike majatuur.
Teekond viis edasi ERR majja ja selle muuseumisse, tuuritas telemaja hea haldjas Mai Mikiver.
Proua Maid kuulates ja tema lahket meelt imetledes meenus taas üks koolielu põhiprintsiipe – raudvara on oluline! ERR-i maja ukselt on pärit ka selle loo juurde kuuluv pilt ehk väike vihje ühe kabineti ukselt: läksin kuhugi, tulen millalgi… Väga aus vihje, katsu sa seda kahtluse alla seada! Ainest aruteludeks andis see ikka, sest koolis õpime ju sedagi, et töötamine sõltub, ja tähtis on hoopis tulemus.
Pealinna-päeva lõpetuseks tarbisime kultuuri ehk külastasime KUMU ja lõime kaasa „Salatoimikute“ programmis, mis pärast-ühiskonna inimestele oleks ehk põhjalikumat ettevalmistust vajanud. Õpilased said aga töötoas edukalt hakkama, ja on oma kunstiajaloo õpetajatelt teeninud ära vähemalt ühe pika pai.

Meie täname: Piret Laos, Robert Rool ning nende vahva meeskond, Mai Mikiver.

Külle Viks