Külas Ettevõtluskülas

17. jaanuari koolipäeva veetsid Otepää Gümnaasiumi 7. ja 8. klassi õpilased Tartus Ettevõtluskülas. Päeva teemaks oli „Ettevõtlik kodanik“. „Ettevõtlik kodanik on inimene, kes pakub ühiskonnale mingit väärtust ehk midagi, mis muudab eluolu paremaks.“ Õpilased jagati seitsmesse erinevasse ettevõttesse: pank, tootmisettevõte, meedia, linnavalitsus, kaubamaja, ilusalong ja kliinik. Iga ettevõte sai endale hinnakirjad, pangakonto koos stardikapitaliga ja vajalikud dokumendid. Ettevõtja töötajal ehk kodanikul oli samuti oma pangakonto ja palk, millelt maksis maksud miniühiskonnale.

Ettevõttes mängiti läbi kolm kuud – kümme minutit iga kuu jaoks. Pidime leidma uusi kliente ja olemasolevaid sõbralikult teenindama, teenima raha, kuu lõpus maksma arveid ja töötajatele palka. Iga kuu vahel olid ettevõtetel koosolekud. Meie ettevõte oli edukas, kui tema väärtus kasvas. Seda mõõdeti klientide rahulolus ja rahas.

Mängu käigus õppisime eelarvet koostama, rahaga arukamalt toimetama.  Kokkuvõttes arutlesime kodaniku kohuse üle luua ühiskonnale väärtusi. Saime ka terviklikuma pildi raharinglusskeemist.

Meriliis Ilves ja Chea Eleanora Sunts 7.b klassist