fbpx

Külas Andre Farmi Mummukestel

Postitatud kategoorias:

Uudised

3. aprillil külastasid 4a ja 4b klassid Andre Farmi, et näha, kuidas valmivad väga maitsvad ja kogu maailmas hinnatud juustud.

Andre talus on 200 lüpsilehma, keda pererahvas teab kõiki nimepidi ja kutsub hellitavalt Mummukesteks. On kombeks, et tühjade kätega lauta ei minda, alati tuleb midagi sealsetele elanikele kaasa viia. Pakkusime Mummukestele, vasikatele, lammastele ja eeslile mõnusat pehmet taluleiba. Toidukoguste ja aegade planeerimisel on laudas abiks robot, kes teab täpselt, mitu korda lehm päevas lüpsis käib, mitu liitrit piima annab ja kui palju ning millal talle süüa peab andma.

Juustukoja riiulitel nägime väga palju erineva värvi ja suurusega juustukerasid. Iga kera kaalub umbes 12 kg. Kuulsime põnevaid ja harivaid lugusid laapimise ja juustu valmistamise protsessi kohta. Juust vajab vahepeal nuustikuga “pesemist”, silitamist ja ümber pööramist. Peamajas proovisime ise või valmistamise kunsti. Seekord kõige paremini ei õnnestunud, tuli selline “või-laadne” toode. Aga ise tehtud, hästi tehtud!

Maitsmise tulemusena selgus meie klassi õpilaste lemmikjuust – Andre Grand.

Õppekäik lõppes muidugi talupoes, et ka armsatele kodustele juustu või siis juustušokolaadi osta. Tore, et lapsed märkavad ja hoolivad!

Oli vahva päev!