Kui palju sisaldab kartul C-vitamiini?

10. oktoobril käisid loodusmooduli õpilased Chemicumi uurimislaboris. Esmalt tutvusid õpilased labori legendiga, milles oli kirjas, et ettevõtlikud noored soovisid rajada mahetootmisel põhinevat perefarmi, kus kasvatada kartulit ja spinatit ning valmistada nendest tervislikke mahetooteid. Eduka ettevõtte rajamiseks tuli alustada teaduslike uuringutega ja arendada välja vajalikud tootmistehnoloogiad. Laborikitlid said selga ja õpilased olidki valmis välja selgitama, kui palju on kartulis C-vitamiini, milliseid värvipigmente sisaldab spinat ja kas kartuliviile on võimalik soolvee abil kuivatada. Veedetud aeg Chemicumi laboris oli täis tõsist katsetamist, mille käigus õpilased tutvusid erinevate uurimismeetoditega.

Küsimusele, kui palju sisaldab kartul C-vitamiini, saab vastuse loodusmooduli õpilastelt

Foto: Jaanus Uibu

Mariana Naaber, keemiaõpetaja