26. novembril toimus ERMis 23. traditsiooniline koolidevaheline võistujoonistamine. Kokku osales 150 õpilast Eesti erinevatest koolidest.
Käesoleval emakeeleaastal on räägitud, kuidas sõnad kaotavad oma tähenduse, kui me enam ei tea, kuidas või milleks kasutatakse eelmistel sajanditel kasutuses olnud esemeid. Sellest lähtuvalt oli selle aasta võistluse teemaks küsimus: „Mis asi see on?, sest näitustel on kindlasti palju selliseid asju, mille tähendus jääb tänapäeva noortele arusaamatuks.
Võistlejate ülesandeks oli joonistada pilt, millel on kujutatud üks ERMi näitustel leiduv ese, pilt vms. Kõik muu pildil kujutatu jäi võistlejate endi fantaasia hooleks.
Võistlus toimus neljas vanuserühmas: 1.–3.; 4.–6.; 7.–9. ja 10.–12. klass.
Võistluspäev algas õpilastele ERMi näitustega tutvumisest ning peale sissejuhatavat sõnavõttu korraldajate poolt alustati võistlusega. Iga osaleja sai valida joonistamiseks endale sobiva koha näituste saalis. Aega töö teostamiseks anti kaks ja pool tundi, mis tähendas kiiret pealehakkamist ja keskendumist. Peale võistluse lõppu pakuti osalejatele torti.
Oli igati töine ja meeldivalt hariv päev nii noortele kunstnikele kui ka neid saatvatele õpetajatele, Avele ja Jelenale.
Suur tänu meie kooli tublidele osavõtjatele: Marion Must, Carola Indra Solna, Linda Silmere, Lisandra Liivamägi, Morten Oscar Orussaar, Olle Liivak, Kreete Kuusk, Mari-Liis Piller.
Õpilastööde galeriid saab vaadata ERMi Facebooki lehelt
Jelena Salumaa
kunstiõpetaja