Kolme maakonna matemaatikavõistlus „Nutikad matemaatikud“

5. mail toimus Lähte Ühisgümnaasiumis 40. „Nutikate matemaatikute“ võistlus, kus osalesid 5.-8. klasside õpilased. Tublimate matemaatikute jõukatsumine on kolme maakonna- Viljandimaa, Valgamaa ja Tartumaa piirkondlikul matemaatikaolümpiaadil 1.-6. koha saanud õpilastele. Iga maakonna võistkonda kuulub 4×6 õpilast igast vanuseklassist. Paremusjärjestus selgitatakse välja nii individuaalselt kui ka maakondlikult.

Tänavuse võistluse võitis maakondade arvestuses Viljandimaa, Tartumaa sai teise koha ja Valgamaa jäi kolmandale kohale.

Individuaalselt oli 6. klasside arvestuses nutikam ja saavutas I koha Otepää Gümnaasiumi 6.a klassi õpilane Jakob Pirnipuu.

Tublid osalejad olid veel: Reinhold Kalda (5.b), Karolin Kõivisto (5.a), Andra Arulaan (7.b), Gerli Ong (8.a) ja Helena Elmet (8.b).

Jätkuvat matemaatikahuvi!

Matemaatikaõpetajad