Kolmandike õppekäigud

Kolmanda klassi õpilased on osalenud erinevatel vahvatel õppekäikudel.

Novembris olime külas Tartu paberi- ja trükimuuseumis. Saime meisterdada ja trükkida omanimelised märkmikud, nagu vanasti tehti. Põnev oli valmistada paberit teksapükstest. Saime teada, et paberit võib teha peaaegu kõigest, nt rabarberikoortest, pilliroost. Paberimuuseumis näidati, kuidas paberist ilusaid esemeid voltida. Meie õppisime selgeks, kuidas paberist ruumilist linna teha. Õppekäik jätkus Sadamateatris, kus vaatasime etendust „Naksitrallid“. See oli vahva tantsuetendus, kus ei räägitud. Huvitav oli jälgida, kuidas näitlejad jutustavad loo läbi tantsu ja pantomiimi.

Detsembris käisime Viljandis teatris vaatamas etendust „Lumekuninganna“. Etendusse oli kokku segatud päris mitmeid erinevaid H.C. Anderseni muinasjutte. Ja nagu jõuluajal ikka kohtusime jõuluvanaga ning laulmise eest saime mälestuseks ilusad tassid.

Jaanuaris oli kolmandatel klassidel võimalus külastada Ettevõtlusküla koolitusmängu “Ettevõtlik pere”. See on perekonna majandamist, ettevõtlust ning rahatarkust õpetav rollimäng algklasside lastele. Soovisime, et laps saaks säästmise vajalikkusest ja oma panuse olulisusest aru ning oskaks raha mõistlikult kasutada. Anett  sai teada, „kuidas täita enda unistus, kuidas koostööd teha, kuidas raha kokku hoida“.

Õpetajad Kaire Ojavee ja Kaja Oja