Kerte Juhkov pälvis väärt tunnustuse

Kultuur Uudised
Kerte Juhkov pälvis väärt tunnustuse

Pole just igapäevane nähtus, et keegi meie lähikondsetest vabariiklikke autasusid saab. Seda enam on Otepää Gümnaasiumi kooliperel põhjust rõõmustada koos abiturient KERTE JUHKOVIGA (fotol), kes pälvis selle aasta kodanikupäeva aumärgi.

„See oli väga suur üllatus, sest mul polnud aimugi, et mina võiksin mingi sellise auhinna saada. Tuli välja, et mind esitas sinna kandidaadiks mu õde,“ sõnab tagasihoidlik tütarlaps, kes ei pea vajalikuks oma väärtust sugugi esile tõsta.

Kerte pälvis aumärgi oma eelmisel õppeaastal koolis sooritatud praktilise töö „Headuse nädal“ eest, mille eesmärk oli valitud perioodil teha kellelegi mingi heategu. Ta valis oma kodu lähedalt kaks vanemat üksi elavat inimest ning otsustas neile suveperioodil kodutöödes abi pakkuda. Selle käigus tuli nii puid laduda, marju korjata, peenraid rohida, aga ka vestluspartneriks olla. Eelmise aasta jõuludeks valmistas abivalmis ja hooliv neiu oma hoolealustele ka pisikesed üllatuskingid.

Kuigi sotsiaaltöö valdkond tundub Kertele sobivat, on tal tulevikuks siiski teised plaanid.

Marika Paavo