KAS SIIS SELLE MAA KEEL …

Koolimeedia OG raadio Uudised

Selle maa keel on eesti keel, meie kaunis emakeel. 14. märtsil tähistati üle-eestiliselt emakeelepäeva.

Meie koolis oli 11.-15. märtsil emakeelenädal, mis kulmineerus emakeelepäeval piduliku etendusega „Pühendusega meie kodule“. Laval olid Otepää Kultuurimaja Laulu- ja Teatristuudio õpilased ja nende juhendajad Merilin Kirbits ja Margit Illingworth. Südamlikus eeskavas keskenduti oma kodule ja imelisele emakeelele luule ja laulu kaudu.

Sellel nädalal toimus raadioviktoriin 5.-12. klassile, millest võeti osa kogu klassiga.  Tublimad olid omas vanuseastmes 5.a ja 5.b, 9.a ja 10. ja 11. klass. Vabatahtlikena võttis osa 3.a klass, kes sai eriauhinna.

Raamatukoguhoidja Kadri Reek tutvustas klassides vähem tuntud kirjanikke Juhani Püttseppa ja Thavet Atlast ning nende loomingut.

Klassides esineti luuletustega kodumaast, emakeelest ja loodusest.

5.-6. klassid osalesid 11 võistkonnaga Valga Keskraamatukogu veebipõhisel emakeeleviktoriinil.

Maakondlikul emakeeleolümpiaadil sai oma vanuseastmes I koha Linda Piirimäe, kes esindas maakonda ka vabariiklikul olümpiaadil Tallinnas 15.-16. märtsil.

Emakeeleõpetajad tänavad kõiki, kes osalesid selle nädala üritustel ja emakeeleolümpiaadil.

Emakeeleõpetajate nimel Tiia Lehismets