Kaitsealuse sambliku päästmine

Õpilaste teadusfestival on kevaditi toimuv suursündmus, millega tähistatakse teadust ja noori teaduses. Festival toimus AHHAA teaduskeskuses 9.-10. aprillil 2024.

Uurimistööd teadusfestivalil on oluline osa teadusharidusest. Teadusfestival annab suurepärase võimaluse noortele teadushuvilistele oma töid ja avastusi tutvustada.

Tänavusel algkoolide uurimistööde konkursil osalesid 23 kooli õpilased üle Eesti. Konkursile esitati 59 tööd 127 autorilt. Teisse vooru ehk lõppvooru pääses 25 tööd. Üheks väljavalituks osutus Otepää Gümnaasiumi 2.b klassi õpilase Joosep Voolaidi uurimustöö „Kaitsealuse sambliku päästmine“. Joosepi juhendajateks olid Priit Voolaid ja Tiie Jaaniste.

Joosepi uurimustöö eesmärgiks oli hinnata hariliku kopsusambliku ellujäämise võimalusi selle ümberasustamisel. Praktiliste tegevuste käigus uuris Joosep, kas kopsusamblikku on võimalik tervetele puudele kinnitamisega päästa. Ta esitles oma tööd kahe festivalipäeva vältel kõikidele huvilistele ning vastas tekkinud küsimustele.

Joosep Voolaidi töö pälvis Eesti Rahva Muuseumi eripreemia.

Tiie Jaaniste, Otepää Gümnaasiumi klassiõpetaja