Kaaviar ja karunahk

13.aprillil, reedesel päeval külastasid Otepää Gümnaasiumi 9.a klassi õpilased projekti Multi-Co raames Tartu Loodusmaja, kus nad osalesid töötoas “Elusloodus ja kaubandus, CITES”. Töötoas anti ülevaade loomade ja taimedega kauplemise reeglitest ja tavadest. Tutvuti ka tolliametniku tööga. Õpilaste ülesanne oli sorteerida üle piiri veetavat kaupa selle alusel, kas tegu on rahvusvaheliselt keelatud kaubaga või mitte. Kaubakohvris leidus huvitavaid keelatud asju: mägilamba kolju, karurasval baseeruv kreem, hoodiat sisaldav salendava mõjuga pulgakomm, saarma nahk, merikõrvadega kaelaehe, leopardi nahk ja elevandiluust kujuke. Kauplemiseks legaalsed esemed olid näiteks känguru platsenta kreem, kauriteost soolatoos ja lubatud koguses (113 g) kaaviari.  Töötoas osalemine sai teoks tänu meie kooli koostööle Tartu Ülikooliga.

Loodusainete õpetajad Mariana Naaber ja Jaana Mihailišina