Juubelihõngulised kohtumised Otepää Gümnaasiumis

Eelmisel nädalal tähistas Otepää Gümnaasium oma 115. sünnipäeva. Juubeliaastale kohaselt toimus ka vilistlaste kokkutulek. See leidis aset laupäeval, 8. oktoobril.
Uksed avati külalistele juba kell kolm. Vilistlased ja endised töötajad said uudistada koolihoonet, kunsti-, käsitöö- ja ajaloonäitusi, meenutada oma kooliaega muuseumieksponaatide toel ning soovi korral võrrelda tänaseid õpilaskodu tingimusi omaaegsetega. Et õhtut ei segaks tühi kõht, pakuti koolisööklas maitsvat suppi ja pirukat.
Pidulik aktus algas aulas kell viis. Üles astusid kooliõpilased ja vilistlased, õhtujuhiks oli särav Veiko Veiert. Kontsert oli mitmekesine ja meeleolukas. Naerukihinat oli kuulda, kui gümnasistid etendasid laval erinevaid koolitunde, nostalgiat tekitasid vilistlaste lauldud „Jäljed“ ja “Mälestused“. Koori lauldud „Tänav, pink ja puu“ tõi nii mõnelegi heldimuspisara silma, sest just see laul on juba aastaid koolilõpetaja kevadel eluteele saatnud.

Pärast aktust toimus lendude pildistamine ja käes oli aeg rõõmsateks taaskohtumisteks oma klassikaaslaste ning õpetajatega. Sünnipäevapidu jätkus aulas ansambliga Onud, keda publik võttis väga soojalt vastu, sest tantsuplatsilt lahkuda ei soovinud keegi. Samuti astusid üles DJ-d – vilistlased Tanel Paavo ja Tenno-Raul Taimur ning abiturient Rihhard Kuld.

Kokkutuleku korraldajad tänavad kõiki, kes leidsid tee Otepää Gümnaasiumisse ja oma kohaloluga juubelipeo õnnestumisele oma osa andsid.

Kadri Orav
huvijuht