Hakkame sättima!

Koolimeedia OG raadio Uudised

Hakkame sättima!

Televiisoriekraanilt vaatavad meile juba nädalaid vastu lustakad kaasmaalased, kes oma sättimise tuhinas meidki peolainele kutsuvad. Hästi armas žest, kujutlusvõime hakkab selle kutsungi peale agaralt genereerima üle-eestilist peomeeleolu.

Kodumaa-armastus ei ole ainult taotletav väärtus, see on haridus ja see on eluviis. Pidulikel sinimustvalgetel aegadel on ikka kombeks küsida, mida Eesti sinu või minu jaoks tähendab, ja igal sellisel korral saab küsija küll korduvaid, lihtsaid vastuseid, aga ka mõtisklusi ja mälestusi.

Ka meie kooli raadiotiim küsis kodu-Eesti juubeliaastal, mida Eesti riik vastajale tähendab, tähendusi kuuleme kooliraadio eetris juubelinädalal. Koolimajas paitavad silma pääsulinnud, kes end üle maja valmis sättinud. Õpetaja Ave Kruusmaa juhendamisel valmistasid  5. – 8. klassi tüdrukud Eesti Vabariigile ühistööna kingituseks 125×250 cm suuruse rahvusliku seinavaiba, selle kohta loe täpsemalt kodulehelt.

20.veebruari õhtul on koolimajas õpilaste piduõhtu, mis üles ehitatud saja aasta tagustele kommetele.

4.b  klassi õpilased õpetaja Tiie Jaaniste juhendamisel valmistasid sinimustvalgeid tarretisi ning 4.a klass koos õpetaja Merlin Jalajasega pidas maha toreda Eesti sünnipäevale pühendatud klassiõhtu.

22.veebruaril on koolis kaks pidupäeva-kontserti: lõunane kontsert koos aktusega on kooliperele ning õhtul kell 18.00 ootab kool kontserdile kõiki kooli ja Eesti sõpru.

Kontsert küsib seekord vastandlike väärtuste järele, mis kodu-Eestile tänasel päeval omased on või muret teevad, ning pakub lahenduseks mõtet, et kodu oleme me ju kõik kokku, ikka ise.

Juubelinädala alguseks aga natuke särtsu ehk 4.a klassi õpilaste soovid Eestile:

Palju õnne ja sõpru!

Rõõmu täis päevi!

Rohkelt rõõmu!

Häid sõpru ja vaba maad!

Palju sõprust!

Head tulevikku!

Soojasid ilmasid!

Kauneid aastaid!

Ilusat tulevikku!

Toredaid päevi!

Palju kauneid aastaid!

Et kõik saaksid omavahel läbi!

Headust ja palju sõprust!

Palju austavat rahvast!

Head viljaõnne!

Rõõmu täis päevi!

Kohe on pidu, hakkame sättima!

Külle Viks, Otepää Gümnaasiumi direktor