Euroopa keeltepäev

Autor:

26. septembril tähistatakse Euroopas keeltepäeva, millega soovitakse tähtsustada Euroopas kõneldavaid keeli ning innustada inimesi keeli õppima.

Otepää Gümnaasium tähistas seda päeva erinevate tegevustega võõrkeelte tundides alates 3. klassidest. Mängisime arvutis Minu Euroopa mängu, mis on tänavu pühendatud Eesti Euroopa Liitu astumise 20. aastapäevale.

Vikerraadio korraldas koos Euroopa Komisjoni Eesti esindusega raadiomängu. Kuulasime Tallinna Euroopa Kooli õpilaste esituses katkendeid lasteraamatutest ja arvasime, milliste keeltega oli tegu.

Mängisime erinevaid mänge Euroopa keeltepäeva kodulehelt: lauamäng “Linguine”, „Kus ma olen?“, Kas sa oled keeledetektiiv?

Lemmik mäng on keeltepäeva Kahoot, seda mängiti kolmandas ja neljandas kooliastmes.

Vene keele tundides, 10. kl rühmas ja 7ab rühmas rääkisime huvitavatest faktidest keelte kohta: palju üldse on maailmas keeli, mitut põliskeelt räägitakse Euroopas, keelte rühmadest, tähestikest + õpilased lisasid omalt poolt, mida teadsid.

Võõrkeelte õpetajad