Esikoht õpimappide võistluselt

20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, korraldas Riigikantselei koostöös Eesti Klassiõpetajate Liiduga I ja II kooliastme õpilastele õpimappide koostamise võistluse teemal „Eesti omariikluse taastamine“.

Võistluse raames koostati Eesti koolides 53 õpimappi.  Žürii valis välja neli auhinnalist kohta ja ära märgiti kaks tööd.

Iseseisvuse taastamise 30. aastapäevale pühendatud õpilasvõistluste parimate õpilaste tänusündmus toimus 7. juulil 2021 Stenbocki majas. Auhinnad andis üle Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas.

I koha pälvis Otepää Gümnaasiumi 3.b klassi õpilane Robert Raak, kes koostas õpimapi teemal “Eesti omariikluse taastamine. Kaubandus ostja pilgu läbi”. Roberti arvates oli tööd teha tõeliselt huvitav. Küsitlusest sai ta teada, et 1991. aastast mäletatakse pikki järjekordi, kaupade vähesust ja valikuvõimaluste puudumist. Samas mäletatakse puudustest hoolimata seda aega toreda ja õnnelikuna. Robert kirjutab: “Mina sain teada, kuidas elati 30 aastat tagasi. Raske on ette kujutada, et ei saa minna poodi ja osta, mida vaja, isegi kui oled seisnud ära pika järjekorra.”

Tänusündmuse kirjeldus ja pildigalerii asub Riigikantselei kodulehel https://30aastat.ee/noorteprojektid/opimapp-teemal-eesti-omariikluse-taastamine/

Tiie Jaaniste
Otepää Gümnaasiumi klassiõpetaja