Reedel, 15. märtsi hommikul avanes meil võimalus saada rohkesti positiivseid emotsioone, nimelt olime tunnistajateks väikeste näitlejate ettevõtmistele: algklasside õpilased esinesid dramatiseeringutega. Publikut oli koolisaalis rohkesti. Lisaks meile olid etteasteid uudistama tulnud väikesed külalised lasteaedadest.
Vaatasime ja imestasime, kui julged esinejad juba esimestes klassides ollakse. Kõik 7 etendust („Muinasjutt kurjast kuningannast“, „Jutumemme prillid“, „Kolm lugu makiga“, „Tasa“, „Suur uudis“, „Vahetund“ ja „Lugu okkalisest siilist“) olid päevakajalised ja õpetliku sisuga, nii et tõlgendamisvõimalusi oli palju.
Oliver Pikk leidis, et „Muinasjutt kurjast kuningannast“ rääkis korruptsioonist ainuvalitsejaga riikides. Karl Gustav Krüünvald tõdes, et näidend „Vahetund“ rääkis laiskusest ja täielikult 10. klassist. Liisabet Urm rõhutas, et „Lugu okkalisest siilist“ näitas veel kord, et välimus ei määra, kas inimene on hea või halb.
„1.a näidend „Tasa“ oli hea näidend, aga söögiisu tuli peale, ajas naerma ja tekitas emotsioone minus. Lemmiktegelaseks oli lõvi.“ (Mari-Liis Piller)
„Kõige enam ma tooks esile 1.a klassi õpilase, kes luges teksti, sest ta hääl oli selge, ta luges ilmekalt ja arusaadavalt. Lugemisoskus on väga vajalik. Lugeda nii väiksena ja nii suurele publikule võib olla hirmutav, aga ta sai suurepäraselt sellega hakkama.“ (Kerle Juhkov)
„Mulle väga meeldib, et lapsed saavad loomingulisi asju proovida, mitte ainult klassis istuda ja õppida. On väga tähtis, et arendataks laste julgust esineda publiku ees.“ (Maria Kuittinen)
„Oli tore sellistel teemadel näidendeid vaadates asjakohaseid mõtteid mõlgutada ja kohati võis neis lugudes ka enda ära tunda.“ (Kaur Kadaja)
Aitäh väikestele tublidele näitlejatele ja nende õpetajatele-juhendajatele!
10. klassi õpilaste retsensioonide põhjal kokku kirjutanud õp Kirsti Vuks