Ajalooteemaline õppekäik põhikooli lõpetajatele

Postitatud kategoorias:

Uudised

Autor:

Vahetult pärast lõpueksameid 14. mail käisid Otepää Gümnaasiumi 9. klassid õppekäigul Tallinnas riigikogus ja bastionikäikudes, ajalootund toimus juba minnes ka bussis.

Kohtusime riigikogu liikme Priit Sibulaga, kes andis ülevaate riigikogu liikme tööst ning tutvustas meile riigikogu hoonet ja kogu Toompea lossi, samuti käisime Isamaa fraktsiooni ruumis. Meil õnnestus ka einestada riigikogu sööklas. Vaatlesime istungitesaali külgrõdult valitsuse infotundi, kus peaminister Kristen Michal vastas riigikogu liikmete küsimustele. Silma jäi see, et saalis oli väga vähe saadikuid. Samuti saime teada, et riigikogu hoone koridorides põrandad kriuksuvad, nii et vaikselt seal hiilida on väga raske, ja et maja on väga suur, seal võib kergesti ära eksida. Toompea lossi valges saalis, mis oli väga ilus ja toredate kaunistustega, tegime grupipildi koos Priit Sibulaga. Nägime nii koridorides kui sööklas mõnesid parlamendisaadikuid, näiteks jalutas meist mööda Stig Rästa. Jäi mulje, et erinevalt sellest, mis ekraanilt paistab, on poliitikud tegelikult toredad ja sõbralikud.

Järgnes jalutuskäik Toompeal, kus külastasime kolme vaateplatvormi ning nägime ka Stenbocki maja, seejärel liikusime üle Raekoja platsi piki Harju tänavat bastionikäikude algusesse. Tallinnas oli erinevalt Otepääst sel päeval väga ilus ilm ja Toompeal väga palju turiste, kellega samaaegselt Tallinna vaateid avastasime.

Tallinna kaitserajatistena 17. sajandil ehitatud bastionid ning neid ühendavad maa-alused käigud olid väga põnevad, nendes toimus meil ekskursioon kahes grupis. Giidid rääkisid, milleks ja kuidas bastionikäigud rajati ning kuidas neid hiljem on kasutatud, näiteks leidsid seal ulualust punkarid ja kodutud, kuid 1944. aasta Tallinna märtsipommitamise ajal varjusid neisse käikudesse sajad inimesed. Üks osa käikudest oli kuni 2003. aastani müüriga eraldatud ja vee all. Praegu on käigud aasta ringi ühtlase jaheda temperatuuriga ja igas ruumis on erinev väljapanek ning seal räägitakse erinevaid lugusid. Sel ajal, kui olime maa all, oli väljas ohuteavitussireen, kuid seda me ei kuulnudki.

Päeva jooksul saime palju teada nii Tallinna kui ka Eesti ajaloost ning riigikogust.

Õpilaste kokkuvõtteid kasutades koostas õpetaja Heivi Truu