8.b teistmoodi koolipäev

Foto autor: K. Kivimäe

12. aprillil käisid 8.b klassi õpilased Eesti Rahva Muuseumis, kus toimus õpilaste teadusfestival. Õpilaste teadusfestival on igal kevadel toimuv suurüritus, mille eesmärk on populariseerida teadust ja märgata noorteadlasi.

Teadusfestivalil sai tutvuda õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimate tööde posterettekannetega ning küsida küsimusi tööde autoritel. Tööde teemad olid väga erinevad, näiteks “Noorte slängid Facebookis”, “Ahistamine ja seksuaalvägivald ning kuidas see mõjutab vaimset tervist” ja “Eesti lindude maalimine vesivärvidega”.

Lisaks teadustööde uurimisele külastasime ERM-i püsinäitusi “Uurali kaja” ja “Kohtumised”. Saime vaadata, milline teekond on olnud Eestil vabariigiks saamiseni. Näitusel olevad ajaloolised jutud ja esemed olid pärit juba ristirüütlite ajast.

Meie klass võttis osa ka töötoast “Kuidas värve nähakse?”. Seal tutvusime Eesti maalikunstnike teostega. Kõik maalid kuulusid kunstikollektsionääri Enn Kunila kollektsiooni. Avastasime, kuidas erinevad värvid annavad teosele iseloomulikku emotsiooni. Saime teada, et Eesti kunstnikele meeldis maalida ennekõike päris elu. Huvitav on see, et tihti on võimalik mõnemeetrise täpsusega määrata asukoht, mida on kujutatud maalil.

Tore on õppida ka väljaspool kooli ja teistmoodi.

Ronja Vindi ja Katarina Kivimäe