6. klassid Meenikunno rabas

Kolmapäeval, 22. mail sõitsid 6a ja 6b klassi õpilased KIK-i projekti raames Meenikunno rabasse uurimistööle. Peamiseks eesmärgiks oli tutvuda raba kui elukeskkonnaga ja õppida tundma sealseid liike, nende kohastumusi ning omavahelisi seoseid. Programm avardas õpilaste silmaringi, taju ja oskust märgata rabakoosluse eripära ning saadi teadmisi  raba kasutusvõimalustest ja hoidmise vajalikkusest. Läbi aktiivtegevuste uuriti raba iseärasusi, vaadeldi ja võrreldi soo erinevaid arenguetappe.  Kõiki teadmisi ja tegevusi juhendasid keskkonnateadlikkuse spetsialistid Margit Turb ja Mari Kala.

Kui algselt arvati, et ka kuiva jalaga saab mööda laudteed raba läbida, siis programmi lõpus oli nii mõnelgi uurijal jalanõud läbimärjad. See muidugi ei tekitanud neile probleeme, sest nii mõnigi oli  astunud  „kogemata“ rajast kõrvale. Päev oli mõnus ja teadmistest tulvil. Kui keegi pole veel Meenikunno raba ja matkaradu külastanud, siis minge kindlasti – saate väga positiivse elamuse.

Õpetajad Liisi ja Krista