3.b klassi õpilaste seiklused Toretalus

Septembrikuus kogesid 3.b klassi õpilased ja nende vanemad midagi tõeliselt seikluslikku – nad külastasid Toretalu. See on koht, kus saab maalähedast elu päriselt proovida, loomi paitada, labürintides ekselda ja samal ajal ka teadmisi koguda. Päeva jooksul oli võimalus avastada, uudistada ning lustiga koos sõpradega.

Õppepäev Toretalus algas põnevate labürintidega, mis pakkusid lastele ja vanematele mõttetööd ning lusti. Maisilabürint oli kindlasti selle päeva kõige suurem elamus ja väljakutse, kus kitsad rajad keerasid ja pöörasid igas suunas – nagu tõelises seiklusfilmis!

Kui keegi otsis aga midagi vaimsemat, siis kivilabürint oli ideaalne paik energia kogumiseks ja rahu leidmiseks.

Valepidi jalgratas osutus samuti 3. klassi õpilaste ja nende isade suureks hitiks. See rattaime pöörab paremale, kui sa keerad vasakule, ja isegi parimad ratturid pidasid seda parasjagu keeruliseks.

Toretalu tõi lastele ka vahetu kokkupuute armsate taluloomadega. Kõik loomad olid väga sõbralikud ja lapsed õppisid seda, et Toretalu loomi võib toita ainult võilillelehtedega – isegi väikeste sõprade eest tuleb õigesti hoolitseda.

Päev Toretalus polnud ainult tegevusterohke – sinna mahtus ka hetki, mil sai lihtsalt rahus olla ja loodust nautida. Talu üks erilisi paiku oli merekohina kuulamise nurgake. Suured haavad varjasid mõnusat võrkkiikede ala, kus oli tunne, nagu oleksid hetkeks täiesti eemal kõigest muust.

Toretalu pakkus 3.b klassi õpilastele ja nende vanematele päeva, mis oli täis avastusi ja lõbusaid väljakutseid. Talu avatus ja inimeste sõbralikkus tegid sellest paigast koha, kuhu tahaks ikka ja jälle tagasi minna.

õpetaja Tiie Jaaniste